Kuidas läks Lahedal geograafiatunnil 2020/2021 aastal?

Lahe geograafiatund ja selle läbiviijad on 2020/2021. a hooajal saanud omalaadse kogemuse osaliseks. Poleks meist keegi osanud arvata, et ühel hetkel on vaja klassi ees seista maskiga ja koolid distantsõppele saadetakse.

Vaatamata möödunud aasta keerulisele olukorrale seoses koroonaviiruse levikuga, õnnestus projektimeeskonnal 2020. a sügisel külastada 29 Eesti üldhariduskooli. Kahjuks olime sunnitud külastused lõpetama, kui riiklik olukord halvenes. Ka 2021. a kevadel polnud võimalik distantsõppe tõttu koole külastada, mistõttu lükkus projekt omakorda uude õppeaastasse ja viimased 9 koolikülastust viidi läbi 2021. a sügisel.

Lõppkokkuvõttes sai projekti eesmärk täidetud ja Lahe geograafiatund jõudis kokku 38 kooli ja 2274 õpilaseni (seda on 300 võrra enam, kui Muhu saarel elanikke). Sellel hooajal täitus meil ka vägev vahesaavutus, nimelt 30. septembril 2021 koolikülastusest Jaan Poska Gümnaasiumis võttis tunnist osa Laheda geograafiatunni tegutsemisajaloo 10 000. õpilane.

\\\\\\\"\\\\\\\" 2020/2021 projektihooajal külastatud Eestimaa koolid. Läbitud kilomeetreid kokku 6304.

Killukesi õpilaste tagasisidest: 

“Tund oli väga tore. Õpetajad olid lahedad ja energilised. Ma arvan et sobiksid väga geograafideks! See oli kõige huvitavaim geograafia tund mis meil olnud on siiamaani. Kunagi polnud tunnis igav. ??”

“Läbiviijad olid abivalmid ja selgitasid ülesandeid hästi ning said klassi ees hästi hakkama:)”

Killukesi õpetajate tagasisidest:

“Õpilaste tagasiside oli, et sellist tundi võiks iga kuu teha. Nende jaoks tundus põnev kui mõned muud inimesed peale meie kooli õpetajate neile teadmisi jagavad.”

“5+ arusaadavalt räägitud teksti eest. Tublid, soovitan õpetaja elukutset! Rohkem selliseid kohtumisi õpilastega koolis. See muudab koolis õpetava elulisemaks ja teeb geograafia olulisuse mõistetavamaks.”

\\\\\\\"\\\\\\\"

Olgugi, et talvine ja kevadine olukord oli nii projektitiimile kui ka koolidele väga keeruline, jääb aasta kindlasti pikaks ajaks meelde. 2020. aasta novembris said projekti Lahe geograafiatund eestvedajad Laura Altin ning Merli Ilves suure tunnustuse osaliseks, kui pälvisid Eesti teaduse populariseerimise auhindade jagamisel peapreemia kategoorias “tegevused/tegevuste sarjad”! Laura Altin on projekti algataja, tundide väljatöötaja ja mentor ning Merli Ilves 3 aasta vältel projektijuht.

Juba seitse aastat toimunud teematunnid on tutvustanud geograafide karjääri- ja tulevikuvõimalusi enam kui 130 koolis rohkem kui 10 000. õpilasele ja õpetajale.

\\\\\\\"\\\\\\\" Kõigil konkursil auhinna/tunnustuse pälvinutel on õigus kasutada Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija logomärki. \\\\\\\"\\\\\\\" Auhindade üleandmine toimus 13. novembril 2020 Tartus V Spa konverentsikeskuses. Preemia andsid üle komisjoni esinaine akadeemik Ene Ergma ning tollane haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Vasakult: Ene Ergma, Merli Ilves, Laura Altin, Mailis Reps. \\\\\\\"\\\\\\\" Projektimeeskond 2020. aasta lõpus

Koolikülastusi viisid 2020/2021. a hooajal läbi järgmised tudengid: Sigrid Paavle, Kerli Kairit Kaju, Martin Haamer, Kaarel Tigane, Karl Joann Jürimaa, Ago Tominga, Hanna-Ingrid Nurm, Elina Maarja Suitso, Maria Kolk, Jürgen Pikk, Karoliina Kurvits, Risto Merdenson, Carol-Iris Aarla, Laura Altin, Elise Jalonen, Liina Hints, Hendrik Neubauer, Triin Abrams, Joosep Aia, Alar Rõigas, Agnes Rosenberg, Joosep Aia, Iris Luik ja Daniel Henri Trump. Aitäh ka Laura Altinile mentoriks olemise eest. Projekti juhtis Merli llves.

Aitäh teile kõigile!

Lahe geograafiatund jätkab külastustega ka sel ja järgmisel aastal. 2022. aasta külastusteks registreerumine avaneb uue aasta alguses. Loodame näha nii uusi kui ka vanasid nägusid! Hoia silm peal meie kodulehel ja Facebookis.

Küsimuste korral palume pöörduda lahegeograafiatund@gmail.com.

Scroll to Top