Vahetus Helsingiga toimus viimati 2006. aastal (tegelikult ei leidnud keegi asjaosalistest neid ürikuid üles, kus oleks viimase vahetuse aeg kirjas :), seega 2006 on piisavalt kauge, et keegi ei mäletaks).
Nüüd, 12(?) aastat hiljem, asusid neli vaprat Tartu egealast Tallinnast A-terminalist taas Helsingi poole teele – eesmärgiga taastada traditsioon põhjanaabritel külas käia. Vastuvõtt oli kordi soojem kui ilm, millega Helsingi meid tervitas. Küll aga ei tulnud puudu päikesest, mis meid iga päev oma kohaloluga kostitas.
Esimesel päeval külastasime Helsingi Ülikooli geograafia osakonda, käisime botaanikaaias, nägime ülikooli uhket raamatukogu ning lõunatasime Chemicumis.
Helsingi geograafia osakonna rahustav interaktiivne liivakast erinevate pinnavormide loomiseks ning puhkeala.
Helsingi puhkeala kohvi kasutustabel, igaüks märgib kriipsu oma nime taha, kui tassikese kohvi teeb ja kuu lõpus maksab kogunud summa. Helsingi ülikooli geograafia osakond asub Physicumi hoone ühes pikas koridoris, mille juhatab sümboolselt sisse gloobus.
Teine päev algas matkaga Nuuksio rahvusparki. Pärastlõunaks olime rampväsinud. Matkalt tulles oli aega veidi puhata ning siis suundusime taas linna peale, et tutvuda ka veidi kohaliku ööeluga. Meile tutvustati populaarset baari, kus oli väga hubane atmosfäär ning nurgas seisid hunnikus lauamängud. Meie otsustasime aega veeta soomekeelset Aliast mängides. Peamiselt nägi välja see nii, et Helsingi egealased ütlesid meile sõnu valitud numbri alt ja meie pidime arvama nende tähendusi inglise keeles.
Nuuksio rahvuspargis piknikul musta leiba serveerimas, banaani šokolaadiga grillimas.
Viimasel päeval kogunesime brunchiks ühe meie hosti juurde. Soomlastele kohaselt saime maitsta karjala pirukat ning juua kohvi Muumitrollide kruusidest. Seejärel võtsime suuna tagasi sadama poole. Meie viimaseks külastusobjektiks sai Allas Sea Pool, kus saime nautida basseinivõlusid mere ääres vabas õhus. Otseloomulikult ei puudunud sealt ka saun. Leilid võetud, sõime kõhud täis, jätsime mõneks ajaks hüvasti ning suundusimegi juba tagasi kodu poole.
Pühapäevane brunch Oskari juures.
Peagi oligi juba aeg naabrid Tartut avastama kutsuda. Veetsime koos ühe sisuka ja naerurohke nädalavahetuse!
Tutvustasime soomlastele Tartu linna: jalutasime vanalinnas ja botaanikaaias, külastasime geograafia osakonda, istusime puhkeruumis, kus saime neid oma 20 sendise kohviga kostitada. Eriti meeldejääv oli Tudengipäevade lõpuüritus- Öölaulupidu, kus sai meeleolukalt kaasa laulda ja tantsida. Eriti meeldisid neile Carmen ja Tiigrikutsu, mille viisijupid helisesid reisi lõpuni.
Eesti rahvakultuuri elushoidmiseks viisime nad vaatama Eesti rahvatantsu. Esinesid tantsurühmad mudilastest vilistlasgrupini ning märkasime nende seas ka geograafe! Ilusat päikeselist ilma kasutasime pikniku tegemiseks, kus mängisime lauamänge. Kohalikku ühikakultuuri nägid soomlased brunchil Mordoris, kus nautisime üheskoos valmistatud pannikaid ja toredat seltskonda. Muidugi ei puudunud reisist ka Tartu Tähetorn, kus peale põnevate eksponaatide jäi meelde ka katuselt avanev vaade. Peagi oligi aeg hüvasti jätta ja põhjanaabrid tagasi bussi peale saata. Reis oli väga meeleolukas ja mitmekülgne ning ootame juba taaskohtumist vahvate Helsingi egealastega.
Kiitos Oskar, Juri, Julia, Maikki, Iisa!
Järgmine vahetus toimub juba novembris – pange valmis, Augsburg!