Geograafianädal 2017

< Geograafianädal

Geograafianädal 2017

 

Rahvusvahelise geograafia nädal (Geography Awareness Week) leidis 2017. aastal aset 12.-18. novembril. Sel puhul korraldasid geograafitudengid mitu üritust, et avada geograafiat eri nurkade alt.

Veebiviktoriin
Geograafianädala veebiviktoriin oli mõeldud kõigile põhikooli ja gümnaasiumiõpilastele üle Eesti. Veebiviktoriin koosnes kolmest küsimusest, üks igast geograafia valdkonnast. Küsimused ja vastused leiad sellelt lehelt.

Aitäh kõigile osalejatele! Koondtulemused on leitavad sellest tabelist. Parimaid vastajaid premeerisid diplomite ja auhindadega Regio ning Petrone Print!

Vaata ka Facebooki üritust.

GPS kunst Eesti Vabariik 100

Tartu geograafiaõpetajad korraldavad Tartu kooliõpilastele GPS kunsti võistluse teemal “Eesti Vabariik 100”. Täpsem info: Geograafianädala GPS kunst. Aktiivset joonistamist!

Mapathon ehk kaardistustalgud

14. novembril toimus esimene EGEA-Tartu mapathon, kus kaardistati ühiselt üht maailma haavatavat piirkonda. Uusi alasid kaardistades on võimalik aidata humanitaarotganisatsioone, kel on paremate kaartida abil lihtsam abivajajateni jõuda.

Täpsem info Facebooki üritusest.

Reisiklubi tumedast turismist

16. novembril kell 18.15 leidis aset reisiklubi, millel teemaks tumeturism (dark tourism) ning selle üks sihtkohti Tšernobõl. Oma külastustest rääkisid nooregeograafid Laura Altin ja Mart Soo.

Üritus on leitav ka Facebookist.

GIS-päev Tallinnas

Geograafianädala raames toimus 15. novembril ka ülemaailmne GIS-päev – Eestis sel päeval toimuvaga saab tutvuda aadressil www.gispaev.ee.

Scroll to Top