GIS-päev on geograafia ja geoinfosüsteemide teabepäev, mille eesmärgiks on populariseerida geograafiat. Üritus annab hea võimaluse geoinfosüsteemide kasutajatel ja tarnijatel läbi reaalse maailma kasutusjuhtude selgitada üldsusele, asutustele ja koolidele GIS-i rolli meie igapäevaelus. See on globaalne sündmus, kus erinevad GIS-i kasutavad asutused üle maailma osalevad GIS päeval olemasolevate ürituste sponsoreerimise või oma ürituse korraldamise kaudu. Esimene GIS-päev korraldati 1998. aastal.
GIS-päeva mõte sai alguse USA-st kui sealne Rahvuslik Geograafia Selts otsustas Geograafilise Teadlikkuse nädala (Geography Awareness Week) jooksul edendada koolides, organisatsioonides ja ühiskonnas geograafilist kirjaoskust. Suurt rõhku pandi geograafilise kirjaoskuse ednedamisele laste hariduses. GIS päeva peetakse igal aastal Geograafilise Teadlikkuse nädala (novembri kolmas nädal) kolmapäeval (www.gisday.com).
Kaks aastat korraldasid üritust meie Tartu Ülikooli geograafiatudengid organisatsioonist EGEA-Tartu. Peamiselt oli üritus mõeldud 7.-12. klasside õpilastele kui ka nende õpetajatele ja teiste GIS-huvilistele, mis toimus Tartus, Vanemuise 46 õppehoones.Terve päeva vältel oli võimalik kuulata huvitavaid loenguid ja osaleda töötubades ning oli avatud messiala, kus sai tutvuda GIS valdkonnas tegutsejatega.
GIS-päeva tegevusi saab jälgida ka sotsiaalmeedias: