Kongressid

< Muud toredad üritused

Kongressid

Igal aasta toimub EGEA raames neli regiooni kongressi. Kongressid on jaotatud nelja regiooni: Lääne-, Ida-, Põhja-, Balti- ja Vahemeremaadeks. EGEA-Tartu kuulub Põhja- ja Baltimaade regiooni (N&B) alla.  Lisaks toimub ka aastakongress, mis sarnaneb eelmistele, kuid seal tuleb kokku üldkoosolek (ehk esindajad kõikidest liikmesorganisatsioonidest), kus kinnitatakse kõik tähtsad ametipositsioonid järgnevaks aastaks.

Üks kongress kestab tavaliselt 5-6 päeva. Põhiosa sellest ajast moodustavad töötoad, mida juhivad EGEAlased ise. Igal kongressil on oma teema ja vastavalt sellele kujunevad ka töötubade teemad. Käiakse veel selle nädala jooksul ekskursioonil ning kogu vaba aeg sisustatakse erinevate tegevustega. Igal õhtu on tavaliselt ka, kas teemapidu või kohalikku kultuuri tutvustamine.

EGEA-Tartu on ise korraldanud 5 regiooni kongressi aastatel: 2023, 2019, 2008, 2003 ja 1999. 1994.aastal toimus Võsul aastakongress. Huvitav seos on, et nii 1994. aasta aastakongress kui ka 2023. aasta regioonikongress toimusid täpselt samas asukohas.

Huvitavat lugemist:
Scroll to Top