Newbie Weekend 2019 Sürgaveres

EGEA-Tartu 30. sünnipäev sai hiljuti täiendust veel ühe rahvusvahelise ürituse, Newbie Weekendi, näol. 29.11-01.12 võõrustasime Sürgaveres 21 EGEA noorliiget Soomest, Venemaalt, Hollandist, Saksamaalt ja, üllatus-üllatus, Tartust. Noored olid nad nii vanuse – noorimad olid 19-aastased – kui ka EGEAs oldud aja poolest – kaks kuud. Kolmepäevane laager tutvustas neile EGEA struktuuri, olemust ja eneseteostuse võimalusi. „Suurest“ juhatusest (Board of EGEA) oli esindatud 2/5 ehk Merli ja Ksenia ning Regional Team oli kohal täies koosseisus (Daria, Sigrid ja Marie). Viimane pidas maha mitmetunnise produktiivse, kuid väga maitsva ja mõnusa koosoleku Sürgavere noortekeskuse kott-toolidel.

\\\\\\\"\\\\\\\"

Kolm väga sisukat päeva jäävad kindlasti osalejatele kauaks meelde – oli see ju enamikele nende esimene rahvusvaheline üritus. Weekendi esimene päev oli pühendatud teadusele ning EGEA struktuuri ja Eesti kultuuri tutvustamisele. Külastasime Riigi Ilmateenistuse Sürgavere radarit, mis ainulaadne nii Põhja- kui Baltimaades ning kuhu iga päev sisse ei saa. Ekskursiooni tegi meile Tanel Voormansik Keskkonnaagentuurist. Õhtu jätkus siseruumides, kus noored said küllap rohkem aimu, mis elukas see EGEA on, millega nad valdavalt alles paar kuud tuttavad. Helkurite jagamine kuulutas Eesti õhtu algust. Tantsisime pärimustantse, mängisime Kahooti ja näitasime liigutavaid kaadreid laulu- ja tantsupeost. Otse loomulikult mainisime ka Ott Tänakut ja Tommy Cashi kui Eesti mitteametlikke suursaadikuid maailmas. Õhtu jooksul sai mekkida käsitööõlut Hopsteri ja Käbliku pruulikojast ning krõbistada komme-kartulivahvleid. Julgemad külastasid lausa kahe kerisega varustatud sauna.

\\\\\\\"\\\\\\\"

Kui novembri eelviimane päev tervitas osalejaid mõõduka vihma ja pilvealuse taevaga, siis järgmine hommik oli karge, selge ja lumine. Suurepärane ilm Viljandi ekskursiooniks. Kavalate tudengitena kasutasime tasuta bussiliikluse hüvesid ja mahutasime kõik osalejad väiksesse maakonnaliini. Viljandis tutvustasime weekendlastele lauluväljakut, lossimägesid, vanalinna ja tegime hulga grupipilte. Vabam ekskursioonigraafik lubas heita pikemaid vaateid järvele ja klõpsida jõuluhõngulisi Instagrami pilte iga mõeldava nurga alt. Vaieldamatult võitis osalejate südamed aga soe kohvik, kus lausa poolteist tundi külma eest paos oldi.

\\\\\\\"\\\\\\\"

Päike oli juba loojumas, kuid päev polnud sellega veel lõppenud. Osalejaid ootas ees sisukas soft-skills-treening, kus õpiti aktiivseks kodanikuks olemise viise. Treeneriks oli Silver Sten Kruus AIESECist. Pärast suurepärast õhtusööki (tegelikult olid kõik Sürgavere kooli koka Eha tehtud toidud oi-va-li-sed) algas mini Cultural Fair, kus osalejad laotasid laudadele head-paremat enda kodumaalt. Kõlas traditsiooniline EGEA muusika, kuid sekka ka gastronoomilisi saavutusi mujalt Euroopast. Selgi õhtul oli võimalus sauna minna, mida peaaegu kõik ärksamad ka tegid. Võib lausa öelda, et tegemist oli saunamaratoniga, kus enese jahutamiseks värskes lumes ingleid tehti.

Rahvusülikooli sajandal aastapäeval viis buss noored EGEAlased Tartusse. Pidurüüs Taaralinnas rännati Vanemuise õppehoonest üle Toomemäe tollal veel avamisärevuses Raekoja platsi jõuluturule. Kehakinnituseks läksime Gaudeamuse kohvikusse lõunat sööma. Pärastlõunal tegime väikese tutvustuse geograafia osakonnast ning juba oligi külalistel aeg rongi-bussi peale minna. Suulise tagasiside põhjal jäid kõik Newbie Weekendiga rahule. Ka korraldajatel on hea meel, et ettevõtmine vahepealsete keerukuste kiuste korda läks ja suutsime pakkuda elamusi nii endale kui tulijatele. Siinkohal tahaks juba ei-tea-mitmendat korda tänada kokk Eha, kelle hõrgud toidud viisid keele alla nii veganil, „gluteenikul“ kui omnivooril. Ja muidugi Sürgavere spordihoone-hosteli omanikku Arnet, kes usaldas meid nii palju, et saime kogu kompleksi enda käsutusse ning kellele ükski meie soov teostamatu polnud.

\\\\\\\"\\\\\\\"

Põhja- ja Baltibaade Newbie Weekendi korraldusmeeskonda kuulusid Sigrid Paavle, Marie Johanna Univer, Kreete Kakk, Maria Kolk ja Maria Bochkova.

\\\\\\\"\\\\\\\"

\\\\\\\"\\\\\\\"

Scroll to Top