Geograafianädal 2022

Hääletamise töötuba

14. novembril kogunesime kuulama Kätlini ja Mihkli esitlust nende hääletamise kogemusest. Nad käisid sel suvel Balkanimaades häälega reisimas ja olid lahkelt valmis oma kogemus huvilistega jagama. Kohal oli umbes 50 osalejat, kes said kõik uusi nippe, kuidas efektiivselt hääletada ja millest hoiduda, et saada parim kogemus. Lisaks kuulsime ka üleüldisi nippe odavamaks reisimiseks ja millised olid Kätlini ja Mihkli lemmikkohad Balkanimaades. Huvitav oli kuulda ka eri riikide hinnavõrdlusi.

 

 

GIS-päev

16.novembril toimus rahvusvaheline GIS-päev, mida tähistasime ka Tartus. Kutsusime külla õpilasi ja õpetajaid, et tähistada seda erilist päeva. Sarnases formaadis on varem GIS-päev toimunud Tallinnas Rahvusraamatukogus, aga sel aastal kolis üritus esimest korda Tartusse. Õpilased said osaleda vanade kaartide töötoas, mida viis läbi Tiina Kruup Rahvusraamatukogust. Lisaks sisustasid õpilaste päeva mitmed töötoad: satelliitandmete analüüs Google Earth Engine’iga, nutimatk Actionbound programmiga ja lahe geograafiatund, kus õpiti 3D modelleerimist. Õpetajatele suunatud programmis oli GIS koolis nõustamine õpetajalt õpetajale, AlphaGISi koolitus interaktiivsetest kaartidest ArcGISiga ja nutimatk Actionboundiga. Kõik huvilised said kuulata kogu päeva lühiloenguid, mille teemad olid väga varieeruvad. Päev algas loenguga sellest, mida teeb geoinformaatik aastal 2022, edasi kuulsime elurikkusest ja looduse hüvedest kaartidel ja mida nendega teha saab, proovisime leida lühimat teekonda merekaartidel, saime rohkem teada ruumiandmetest ja kuidas need tekivad ning kuulsime viguriga kaartidest. Päeva lõpetas arutelu geoinformaatika tulevikust. Päeva vältel oli avatud ka kohvik, kust sai soetada maitsvaid küpsetisi, mille tulu läks kevadel Eestis toimuva rahvusvahelise kongressi korraldusfondi. Lisaks andis Tartu Ülikooli loodusmuuseum  kõigile GIS-päeval osalenutele võimaluse külastada sel päeval muuseumit tasuta.

 

 

Geograafianädala mälumäng

17. novembril korraldas EGEA-Tartu kõigile huvilistele mälumängu, mis oli sel korral pühendatud geograafianädalale. Rõõm oli näha nii paljusid geograafiahuvilisi nii meie enda osakonnast kui ka kaugemalt. Mälumäng toimus kuni neljaliikmelistes tiimides ja kolm parimat võistkonda said pärjatud ka auhindadega.

 


EGEA-Tartu tänab kõiki geograafianädala üritustel osalenuid ja suured tänud ka sponsoritele, kes aitasid meil geograafianädalat nii edukalt korraldada ja olid valmis panema välja auhindu nii mälumängu võitjatele kui ka GIS-päeva esinejatele. Aitäh Nurme Cosmetics, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli geograafia osakond, AlphaGIS, Eesti Rahvusraamatukogu, AHHAA Teaduskeskus, Eesti Rahva Muuseum, EstGIS, Imeline Teadus, Imeline Ajalugu ja Tartu Ülikooli Loodusmuuseum!

Scroll to Top