9 põhjust, miks osaleda EGEA rahvusvahelistel üritustel

Seekordse postituse kirjutasid kaks EGEA-Tartu liiget, kes on viimasel ajal olnud aktiivsed pigem Eesti piiridest väljaspool. Mari-Ann Ütt ja Raili Õunapuu on nüüdseks käinud läbi paljud Euroopa riigid, osalenud väga paljudel EGEA üritustel nii Euroopas kui Eestis ja seepärast ongi nad kirja pannud 9 põhjust, miks peaks üks EGEA-Tartu liige haarama neist võimalustest, mida EGEA Euroopas pakub.

5 ukraina
EGEA-Lvivi uusaastaüritus Ukrainas detsembris 2015. Pildil: Martina (Praha), Raili, Justyna (Poznan)

Kohaliku kultuuri ja eluolude kogemine, sh kulinaarsed elamused

Koos kohalikega on kõige parem osa saada vastava maa kultuurist ning tutvuda eluoluga. Näiteks üks unustamatumaid kogemusi oli trammisõit Lvivis, kus pileti ostmine käis üpriski veidral moel – raha saadeti kaasreisijate kaudu trammijuhini, kes saatis siis pileti tagasi. Ukraina külastamine oli mitmes mõttes üks huvitavamaid elamusi, sest mitte kuskil pole veel kohanud nii sõbralikke inimesi ega rohkem auklikke teid.

Kohalikud oskavad alati soovitada põnevaid kohti, mis pole nii turistikad, vaid annavad hoopis teistsuguse elamuse. Lisaks on egealased enamasti ise giidiks, mis loob reisimisele väga suure lisaväärtuse.  Kohalikud teavad alati parimaid ja tihtipeale odavamaid söögikohti, kust saab traditsioonilist toitu proovida. Väga tihti on tegemist suurepärase maitseelamusega! Meie südamed on võitnud stroopvahvlid (Holland), poffertjes (Holland), pierogid (Poola), Soplica (Poola), falafelvõileib (Viinis oli parim!), belgia vahvlid ja mexicana (Berliin).

 

Euroopa kõige ägedamad geograafid ja üritused

Egealastega on alati lõbus! Tundub küll veidi uskumatu, aga siiani pole me kohanud ühtegi egealast, kellega igav hakkaks. Üritustel juhtub nii mõndagi põnevat ning huvitavamaid seiku meenutatakse veel mitmeid aastaid.

3 AC
Tartu esindajad Mari-Ann, Raili ja Taavi EGEA aastakongressil Utrechtis Hollandis (september, 2015). Pildi autor: Hendrik Weiler (Amsterdam).
Alati on huvitav muljetada teiste geograafidega, kuidas õppetöö nende ülikoolis toimub ning seejuures leida sarnasusi ja erinevusi. Üritustel aset leidvates workshopides otsitakse tihti probleemidele lahendusi, kuna koos viibivad erineva kultuurilise ja akadeemilise taustaga geograafid ning kaasnev arutelu kujuneb alati väga huvitavaks ja arendavaks. Eelmise aasta üldkongressil (septembris Utrechtis) oli palju tähelepanu pööratud teaduslikule poolele ning aset leidsid mitmed põnevad ettevõtmised. Näiteks toimus väga meeldejääv debatt, mis käsitles transpordiga seotud küsimusi ning kõik soovijad said sõna sekka öelda ja oma arvamust avaldada.

 

6 krakow
Suurepärase võõrustajaga Krakowis. pildil Marek ja Raili.
Alati soe vastuvõtt egealaste poolt

Kõikjal on meid oodanud ülimalt soe vastuvõtt. Olgu tegu siis inimestega, kellega oleme varem koos mõnel üritusel olnud või täiesti võõrastega – alati oleme tundnud end oodatuna. Möödunud sügisel reisisime mitu nädalat Euroopas ning ööbisime paljude egealaste kodudes. Seejuures on ka tore oma kodu uksed alati egealaste jaoks lahti hoida, kuna hea kogemus on garanteeritud.

 

Ühised jututeemad ei lõppe kunagi otsa – kõik egealased on üpris sarnased

Kuigi EGEAs on palju noori erinevatest rahvustest, seob meid kõiki huvi geograafia vastu. Egealased on nii mitmeski mõttes väga sarnased – kõiki meid huvitab reisimine ja uute kultuuride avastamine. Iga kord saame palju küsimusi Eesti kohta ning ka meid huvitavad teiste kodumaad.

Enamik meist on väga aktiivsed tudengid, kes lisaks EGEA-le on tegevad ka muudes organisatsioonides või huvialadel.

 

Keeleline areng

EGEA üritus on suurepärane koht, kus oma inglise keelt praktiseerida. Keegi ei pane pahaks, kui rääkides vigu teed ning ka endal on hea tunne, kui saab kaasa aidata kellegi teise keeleoskuse paranemisele. Ja miks mitte õppida mõned vajalikud väljendid poola keeles, przyjaciele? Lisaks on hämmastav, kui mitmes keeles me oskame nüüdseks “terviseks” öelda! Kui kogu aeg olla rahvusvahelises seltskonnas, siis pole üllatav, et ühel hetkel leiavad kaks eestlast end omavahel inglise keeles vestlemas.  

 

4 orfu
Orfu seminaril osalejad Ungaris, oktoober 2015.
Avastamata väikeste kohtade võlu

Enamasti toimuvad kongressid, seminarid ja muud üritused mõnes väiksemas kohas, kuhu tavaliselt ilmselt ei satuks ja mille olemasolust enne aimugi polnud. Väikestes maakohtades saab kõige parema pildi kohalikust elust ja inimestest, lisaks saab lähemalt tutvust teha kauni loodusega. Meie suureks lemmikuks sai Ungari järvede küla Orfu, kus toimus turismiteemaline seminar, peale mida nii mõnigi meist mõtleb minna suvel toimuvale Fishing on Orfu muusikafestivalile.

1
Egealased Ojcowski rahvuspargis Krakowi lähistel. Pildil: Asgeir (Trondheim), Raili, Marek (Krakow) ja Mari-Ann. Pildi autor: Marek Borkowski, EGEA Krakow
Odavam (ja põnevam!) kui niisama reisimine

EGEA ürituste korraldajad teevad suurt tööd ning otsivad sponsoreid, et hoida osalustasud võimalikult madalad. Enamik meist on tudengid ning ei saaks endale kallist reisimist lubada, seetõttu on EGEA üritustel osalemine parim ja odavaim viis maailma nägemiseks. 

 

Enese proovilepanek uues keskkonnas ja olukordades

Kuidas minna punktist A punkti B täiesti võõras linnas? Mida teha, kui oled pimedas ja vihmases Budapestis eksinud? Kuidas Amsterdami hullus jalgrattaliikluses jalgrattaga ellu jääda? Kuidas leida endale ööbimiskoht järgmiseks ööks? Kuidas hääletada Ukraina piirilt Krakowisse -15-kraadises pakases? Kui tähtsat rolli hakkab sinu elus superliim mängima? Milline on parim kohalik õlu? Kuidas ilma kotti lõhkumata kõik Poolast ostetud šokolaad ja Soplica koju tassida (tuntud ka kui tõsieludraama “Breaking Bag”)? Kõik olukorrad saavad alati põneva lahenduse.

 

Kohtumine lahedate inimeste ning uute sõpradega

Egea üritusi on palju, seega ükski hüvastijätt ei ole igavene, kuna kohtud nende suurepäraste inimestega ikka ja jälle. Olgu siis mõnel järgmisel EGEA üritusel või teineteist külastades. Ürituste lõppedes öeldakse “See you somewhere in Europe” ja nii kipub alati minema.

 

Aitäh Mari-Annile ja Railile põhjaliku kirjutise eest!

Kuhu tahaksid sina järgmisena reisile minna? Vaata SIIT järgmiseid EGEA rahvusvahelisi üritusi ja pane end kirja näiteks meie regiooni kongressile (North & Baltic Region Congress 2016), mis toimub 20.-24. aprill 2016 Leedus Nidas. Rohkem infot siit!

Scroll to Top