Töö ja lõbu üheskoos – Winter Weekend 2016!

23.-24. jaanuaril toimus EGEA-Tartu kõige esimene Winter Weekend ehk talvine nädalavahetus. Ürituse eesmärk oli tuua kokku EGEA-Tartu liikmed, anda neile võimalus teineteisega tutvumiseks ja lõbusalt aja veetmiseks, aga kaks päeva Pühajärve kaldal sisaldasid endas ka rasket tööd. Nimelt on juhatus pähe võtnud, et EGEA-Tartu põhikiri vajab värskendamist ning lisaks otsiti ka leidlikke lahendusi kevadsemestriks plaanitud ürituste korraldamiseks.

See talvine nädalavahetus algas natuke pärast laupäeva keskpäeva Sihval Pühajärve põhikoolis. EGEA-Tartu liikmeid tuli kohale 12 ning saime võõrustada kolme väliskülalist – Vilnat Soomest, Kristinat Taanist ja Marekit Poolast. Vilna ja Kristina on parasjagu EGEA põhja- ja Balti regiooni peamised kontaktisikud, kes tulid meile külla, et rääkida, kuidas EGEA suures Euroopas toimib ning kuidas iga EGEA-Tartu liige sellest kasu võiks saada. Uusi nimetusi, lühendeid ja võimalusi on nüüd liikmetel jalaga segada ning loodetavasti ka arusaamine suurest EGEAst parem.

Lisaks sellele said kõik kohaletulnud arutleda üle kahe tunni EGEA-Tartu põhikirja üle, mis lõpuks ajud kõigil krussi keeras. Hiljem korraldasime veel ajurünnaku kevadel toimuva Kevadkooli kohta, mida pole viimased kaks aastat toimunud, ning hilissuvise Baltic Weekendi kohta, mille korraldamise järg on taas Eesti käes.

Hilisõhtul tegid korraldajad osalejatele üllatuse – läksime õhtupimeduses Pühajärve jääle jalutama, uisutama, matkama. Käisime ära Lepassaare saarel ning siis keerasime otsa ringi, sest järve pind muutus pehmeks ning nii mõnelgi tudengil tuli kuivade saabastega järvelt lahkumiseks teha erinevaid võitluskunste meenutavaid liigutusi.
Õhtu möödus rahulikult ning pärast hommikusööki oli aeg asuda päriselt matkale – eesmärgiks sai võetud Harimäe vaatetorn. Liikusime sinna mööda kergliiklusteid ja tampisime auguliseks suusaradasid, seejuures Lõuna-Eesti künklikku lumist maastikku nautides. Lisaks Harimäe vaatetorni vallutamisele ning kõikide Madli trühvlite ära söömisele käisime tagasi Sihvale liikudes läbi ka Seinamäelt, kust tagumiku pealt alla lasime, ja seejärel tagasi koolimajja suundusime.

Võib vist öelda, et EGEA-Tartu esimene talvine nädalavahetus läks asja ette – pärast pühapäevast matka olid kõik väsinud, näljased ja (loodetavasti) õnnelikud 🙂 Rohkem pilte saab näha siit! Loodetavasti saame ka järgmisel aastal talvemõnusid nautida veel rohkemate välismaalaste seltsis!

Aitäh, Ago, Patrick, Mari-Ann, Raili, Kelli, Risto, Taavi, Anneken, Madli, Anu, Marcus, Marek, Vilna ja Kristina, et tulite!

Teid tänab EGEA-Tartu esimese Winter Weekendi peavastutaja Brita 🙂

Scroll to Top