Doonoripäev – me tegime seda taas!

2015. aastal Tartu Ülikooli geograafiatudengite algatatud doonorlusüritus toimus taas kord kolmapäeval, 7. detsembril 2016 – seekord nime all \\\\\\\”LOTÄkas on elupäästja!\\\\\\\”.

Eelmise aasta ettevõtmisega võrdluses oli nii mõnigi erinevus. Korraldamisega alustati märgatavalt varem – juba septembri lõpus, mis idee algataja sõnul oli ääretult oluline faktor. Niiviisi sai ürituse välja kuulutada aegsasti ja nii mõnedki doonorid mainisid, et seetõttu ei mindud varem Verekeskusesse, vaid jäädi just 7. detsembrit ootama.

Samuti olime sihtide seadmisel veidi ambitsioonikamad, eesmärgiks oli:

  1. Koguda verd vähemalt 30-lt inimeselt.
  2. Luua valdkonda ühendav üritus.

\\\\\\\"DSC05912\\\\\\\"Et oma heategu oodates päris igav ei hakkaks, oli võimalik jälgida ekraanilt õppeaine \\\\\\\”Inimgeograafia alused\\\\\\\” referaatide põhjal koostatud tudengite videosid, sekka klippe ka geo-geo talimängudest! Ka see oli uus lüke ürituse korraldajatelt.

\\\\\\\”Põhiline on see, et saame aidata Verekeskusel aidata ja positiivselt üllatav oli näha paljusid huvilisi juba enne ürituse algust ukse taga järjekorda võtmas,\\\\\\\” lausus Kristin ürituse kokkuvõtteks.

Jällegi olid üritusel kaasa löömas ka kaksikud Merilin ja Marilin Soe, kes jäid kõigega väga rahule. \\\\\\\”Tore oli, et kohale tuli eelmisest aastast rohkem inimesi ja et seekord olid ettevõtmist toetamas ka sponsorid,\\\\\\\”sõnasid nad.

\\\\\\\"DSC05920\\\\\\\"

Preemialaud

Põhjalik ettevalmistus ja kogemus eelmisest aastast lubasid korraldajatel rahuliku südamega aktsiooni läbi viia. \\\\\\\”Poleks osanud arvatagi, et huvi on selline, et järjekord lookleb uksest välja!\\\\\\\” tõdesid nad.

\\\\\\\"15285014_1695579463996126_835696551845186484_n\\\\\\\"

 

Oleme tänulikud, et kõik heategijad olid niivõrd kannatlikud. Õnneks said kõik soovijad oma panuse anda, hoolimata sellest, et viimased doonorid lõpetasid vere loovutamise tund aega pärast doonoripäeva ametlikku lõppu. Suur kummardus Verekeskuse töötajate ees, kes askeldasid visalt üle 3 tunni ja ei kahelnud hetkekski, kas kõik saavad verd loovutada.

 

Kokkuvõte:\\\\\\\"DSC05966\\\\\\\"

Kohal käis 54 inimest, kellest 43 said verd loovutada! Seega koguti peaaegu 20 liitrit verd, mis on tänuväärt saavutus! Eesmärgid said kuhjaga täidetud. Elupäästjate seas oli tudengeid nii loodus-ja täppisteaduste valdkonnast kui ka mujalt, samuti olime väga õnnelikud õppejõude kohates, märkasime ka loodusmuuseumi ja Regio töötajaid! Väga tore oli samuti see, et niivõrd palju oli neid, kes loovutasid verd esimest korda.

Tulevaks aastaks oleme leidnud üritusele patrooni, prof. Tõnu Oja, kes ikka ja jälle aktiivselt tudengite poolt korraldatud üritustest osa võtab ja oma sõbraliku ning heatahtliku meelega meile alati toeks on olnud!

 

\\\\\\\"DSC05949\\\\\\\"

\\\\\\\"DSC05929\\\\\\\"

 

 

 

 

 

 

Pizzakioski 10€ kinkekaardi õnn naeratas Patrick Joan Thomsonile ja Kristiina Lillepeale, lisaks loosisime pisikesed Maiasmoka kommipakid Karin Kreekmanile, Kaisa Põhakole ja Tuule Tammele – võtame teiega ühendust!\\\\\\\"sponsorid\\\\\\\"

Oleme väga tänulikud sponsoritele, kelleta poleks üritus nii hästi õnnestunud – nii mõnegi sõnul said kokku kliinik ja kohvik! 🙂

Ükski üritus ei toimu ilma suurepärase meeskonnata, aitäh EGEA-Tartu ürituste korraldamise tiim, eesotsas Merli Ilvesega! Tuhat tänu ka Tartu Ülikooli Verekeskusele, kes teist aastat meiepoolse korraldusega rahul on olnud ning lubavad ikka ja jälle meid külastada, kui huvi on. Meie loodame, et teie kõigi soov vähemalt ühiseks heateoks aasta jooksul ei vaibu ning ootame teid kindlasti ka 2017. aasta detsembris Vanemuise 46 õppehoonesse verd loovutama! Ürituse jäädvustas Merilin Soe , kelle pilte näeb SIIT!

\\\\\\\"DSC05971\\\\\\\"

Scroll to Top